(Nejenom) pro děti a školy

V prostředí milotického zámku můžete s dětmi strávit třeba celý den.

Kromě klasické prohlídky, procházky zahradami, posezení v kavárně, relaxace v zámecké oranžerii či dobové kuchyni mohou rodiny s dětmi a školní skupiny navštívit na milotickém zámku rovněž další, pro děti zvláště zaměřené prohlídkové okruhy a lokality.

Předně jsou pro rodiče s dětmi určeny kostýmové prohlídky - v zámecké kostymérně je možné si pro celou rodinu vypůjčit na 30 minutovou procházku parkem a areálem zámku repliky historických šatů z období baroka, rokoka a romantismu.

Pro děti z mateřských a 1.-3. třídy základních škol a jejich učitele pořádáme v květnu a červnu speciální kostýmované prohlídky pro školy a školky, kdy se školní děti oděné do historických šatů stávají hosty milotické paní hraběnky. Ta je provází svým sídlem, součástí je audience v sále předků, profesionální fotograf i živá hudba.

Rodiny s dětmi a školní výlety mohou navštívit také zámeckou konírnu, v níž jsou pro děti připraveny dílničky, dětský koutek, dračí sluj, zámecký brod s dřevěnými koníky, výstava krojů a řada dalšího. V zámecké jízdárně je naopak k vidění výstava dravých ptáků, s nimiž se mohou děti vyfotit nebo si vyzkoušet přílet dravce na ruku.

Prostředí milotického zámku si můžete vychutnat třeba také při projížďce v kočáře či v sedle koně.