Jak se k nám dostanete?

Státní zámek Milotice se nachází ve stejnojmenné vesnici v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji.

Mapa Milotic a okolí

Vlakové spojení

Milotice vlakové nádraží či zastávku nemají. Vlakem lze přijet do Kyjova (nejlépe vystoupit na stanici "Kyjov-zastávka"; vzdálenost od Milotic 6 km) nebo do Hodonína (stanice "Hlavní nádraží"; vzdálenost od Milotic 14 km). Potřebné spoje vyhledáte na www.idos.cz.

Z Kyjova i Hodonína pak do Milotic přijedete autobusovou linkou. Vystupte na zastávce "Milotice, náves", která je od zámku vzdálena cca 10 minut chůze. Ze zastávky jděte směrem ke kostelu a pokračujte chodníkem při hlavní silnici po ulici Zámecká směrem na Kyjov. Věže zámku jsou viditelné už od kostela. Na návsi jsou také informační ukazatele, popřípadě se zeptejte místních obyvatel, kteří vás rádi nasměrují. UPOZORNĚNÍ: Nevysedejte na zastávce "Milotice, dvůr" - trasa je kvůli provozu automobilů a absenci chodníku pro chodce nebezpečná.

Autobusové spojení

Autobusovou linkou se do Milotic dostanete z Kyjova (6 km, 15 minut) nebo z Hodonína (14 km, 30 minut). Potřebné spoje vyhledáte na www.idos.cz. Vystupujte na zastávce "Milotice, náves", která je zámku nejblíže (cca 10 minut chůze). Ze zastávky jděte směrem ke kostelu a pokračujte chodníkem při hlavní silnici po ulici Zámecká směrem na Kyjov. Věže zámku jsou viditelné už od kostela. Na návsi jsou také informační ukazatele, popřípadě se zeptejte místních obyvatel, kteří vás rádi nasměrují. UPOZORNĚNÍ: Nevysedejte na zastávce "Milotice, dvůr" - trasa je kvůli provozu automobilů a absenci chodníku pro chodce nebezpečná.

Automobilem

Dostupnost z krajského města (Brno): 1) směr Slavkov u Brna-Žarošice-Kyjov-Milotice (vzdálenost 60 km), 2) směr Tuřany-Moutnice-Čejč-Hovorany-Svatobořice-Mistřín-Milotice (vzdálenost 60 km).

Dostupnost z okresního města (Hodonín): 1) směr Ratíškovice-Milotice (vzdálenost 13 km), 2) směr Dubňany-Milotice (vzdálenost 16 km).

Z Kyjova se dostanete do Milotic přímo silnicí č. 432 (vzdálenost 6 km).

Placené parkoviště pro automobily, motocykly i autobusy je přímo před zámkem.

Na kole

K zámku Milotice vede několik cyklostezek. Více zde.

Stojany pro kola jsou umístěny na čestném nádvoří zámku. Do areálu je vstup s koly zakázán.