Baroque Semper - Z Valdštejnské hudební sbírky - Kalliopé Trio Prague

Kulturní akce

  • Přeloženo
  • Nebílovy ()
  • 13. 10. 2020
  • 18.00–19.30
  • Vstupné 180 Kč

Koncert je zatím přeložen - nový termín bude upřesněn.

 

Markéta Vokáčová – housle; Miroslav Sekera – klavír; Jan Zemen – violoncello

Koncert se uskuteční v tanečním sále zámku.

Program koncertu
Ludvig van Beethoven / 1770 – 1827
Trio D dur, op. 70 „Geister“

Felix Mendelssohn-Bartholdy / 1809 – 1847
Trio d moll, č.1, op. 49

Kalliopé Trio Prague

Klavírní trio bylo založeno v roce 2011 na půdě pražské HAMU ve třídě J. Panochy. Všichni jeho stávající členové působí na české hudební scéně.

Miroslav Sekera – klavír
přední český sólový a komorní hráč, který vystupuje na prestižních pódiích po celém světě (Japonsko, USA). Jeho stálými uměleckými partnery jsou J. Špaček, D. Pecková, R. Baborák…

Markéta Vokáčová – housle
členka České filharmonie                                                                                  

Jan Zemen – violoncello
profesor Konzervatoře Pardubice, člen komorních souborů Barocco Sempre Giovane a Prague Cello Quartet                                                                                                                  

Od svého založení soubor spolupracuje s Guarneri triem Prague (I. Klánský, Č. Pavlík, M. Jerie), pod jehož vedením se několikrát účastnil mistrovských kurzů v Bad Saulgau v Německu a Wengenu ve Švýcarsku. Vedle toho spolupracuje s osobnostmi, jako je J. Panocha, L. Čepický a M. Petráš. V r. 2014 se trio představilo českému publiku debutovým koncertem na hudebním festivalu Pražské jaro a zaznamenalo dva výrazné soutěžní úspěchy: 2. cenu na Mezinárodní soutěži A. Dvořáka a 1. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů. K dalším soutěžním úspěchům patří 3. cena a ocenění za nejlepší provedení W.A.Mozarta na mezinárodní soutěži komorní hudby J. Brahmse v polském Gdansku 2015 a v roce 2016 Laureátský titul na Johannes Brahms chamber music competition v rakouském Poertschachu.

V posledních dvou sezónách se trio vedle komorních koncertů věnovalo i sólové spolupráci s orchestry a to konkrétně s Karlovarským symfonickým orchestrem pod taktovkou Jana Kučery a Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně s dirigentem Janem Mikolášem. V loňském roce zakončili magisterské studium komorní hry pod vedením prof. Ivana Klánského a prof. Leoše Čepického na pražské HAMU absolventským koncertem v rámci festivalu Dny Bohuslava Martinů. Uvedli zde spolu s orchestrem AKS pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského světovou premiéru Trojkoncertu předního českého skladatele Ondřeje Kukala, který Trojkoncert pro housle, violoncello, klavír a symfonický orchestr „Boj o radost“ op. 50 pro KalliopeTrio Prague zkomponoval a věnoval mu jej.

Letos vydali své první CD, na kterém jsou skladby J. Suka, B. Martinů a D. Šostakoviče.