Kouzelný svět masek a divadelních převleků - kurátorské prohlídky Renesančního domu, zámek Český Krumov

Vydejte se na kurátorské prohlídky a poznejte "Kouzelný svět masek a divadelních převleků". Prohlídka zavede všechny zájemce o hlubší poznání světa barokních zábav do proslulého Maškarního sálu, dále povede chodbou Plášťového mostu přes barokní divadlo až do tzv. Renesančního domu, kde se nachází veřejnosti běžně nepřístupný depozitář barokního divadla, který ukrývá ty nejvzácnější památky na šlechtické zábavy od 18. století. K vidění budou kostýmy z oper, komedií a baletů, originály kulis, jedinečné scénické i herecké rekvizity a nejrůznější zajímavosti, upomínající na dávné zábavy majitelů českokrumlovského panství.

V Renesančním domě bude instalována i výstava, která představí figuríny na kostýmy z roku 1958 od uznávaného sochaře Vladimíra Preclíka inspirované postavami z Maškarního sálu. Preclíkovy figuríny v  životní velikosti byly pro letošní projekt Rok šlechtických slavností odborně restaurovány a představí se opět veřejnosti po více než půlstoletí v původních kostýmech z 18. století.

První speciální prohlídky se uskuteční ve dnech 17. 6., 18. 6., 5. 7., 6. 7., 8. 7., 15. 7., 29. 7., 5. 8. a 20. 8. 2022.  Začátky prohlídek vždy v 13:30 a 15:30. Jednotné vstupné 280,- Kč.

Kapacita prohlídek je omezena, proto doporučujeme provést rezervaci předem na tel. č. +420 380 704 721 nebo na e-mailu ceskykrumlov@npu.cz. Vstupenky je možné zakoupit i online na oficiálních webových stránkách zámku www.zamek-ceskykrumlov.cz.